Podomní prodejci v Brně vyhrožovali odpojením plynu. V domě ale nebyla přípojka

Podomní prodejci v Brně údajně vyhrožovali odpojením plynu v jednom z domů, pokud majitel nepodepíše smlouvu na změnu dodavatele plynu. V domě ale roky není plynová přípojka. V tiskové zprávě to v neděli uvedla mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková. V tomto týdnu podomní prodejci zastavovali obyvatelům přívod plynu dvou bytových domů v Přerově.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na linku strážníků 156 se během pátečního dne obrátilo hned několik volajících ze Starého Lískovce, kteří shodně uvedli, že jim na dveře klepou dva mladící nabízející energie.

Jednoho dne zazvonili, vzpomíná senior. Smlouvu s prodejci elektřiny podepsal, pak si ale vzal brýle

Číst článek

„Jedním z obezřetných oznamovatelů byl i pětašedesátiletý muž bydlící v Dunajské ulici. Tomu se prý snažili dva mladí prodejci vnutit změnu dodavatele plynu i přesto, že je upozornil, že v domě už téměř deset let přípojka není,“ uvedla mluvčí.

To údajně muže neodradilo a tvrdili mu, že pokud nepodepíše smlouvu, odpojí mu energie. Díky popisu a rychlé pátrací akci se podle mluvčí stalo dopadení dvou mladých mužů otázkou několika minut.

‚Humbuk kvůli šmejdům‘

„Strážníci se jednadvacetiletého prodejce a jeho o dva roky staršího známého zeptali, zda měli s potenciálními zákazníky předem sjednanou schůzku. Oba odvětili, že nikoliv, ale že prý byla reakce místních přehnaná, pravděpodobně prý kvůli tomu, že ‚v televizi dělají humbuk kvůli takzvaným šmejdům‘,“ uvedla mluvčí.

Hlídka městské policie oba upozornila, že svým chováním se stali podezřelými právě z podomního prodeje, před kterým média varují. Případem se bude kvůli možnému porušení tržního řádu zabývat správní orgán.

Podomní prodejci v úterý zastavovali přívod plynu obyvatelům dvou bytových domů v Přerově. Snažili se je tím přimět k podpisu nové smlouvy s jiným dodavatelem energie. Vyhrožovali jim, že jinak zůstanou od dodávek plynu odstřiženi. Případ vyšetřuje policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme