Podvodníci zneužili charitativní sbírky. Zfalšovali QR kód, který odkazuje na účet Diecézní charity Brno

Neštěstí na jihu Moravy využili podvodníci, v případě sbírky Diecézní charity Brno zveřejnili falešný QR kód, který dárce nenasměruje na sbírkový účet. Lidé by si měli ověřit, zda platbu posílají na správný sbírkový účet. V sobotu o tom informovala mluvčí Jihomoravského kraje Alena Knotková. Případ je čerstvý, policie zjišťuje podrobnosti.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Online leták Diecézní charity Brno s údaji pro dárce. | Foto: Reprofoto Diecézní charita Brno

„Na webu charity je vše v pořádku. Ale někdo okopíroval grafiku charity a vložil tam vlastní QR kód. Doporučujeme lidem, aby peníze posílali přímo na číslo sbírkového účtu a QR kód nevyužívali. A pro jistotu se ještě podívali na stránku organizace, která tu veřejnou sbírku pořádá,“ uvedla mluvčí.

Nadace již pro zasažené obce tornádem vybraly přes 150 milionů korun. Pomoc chtějí koordinovat

Číst článek

„O případu víme krátkou dobu, zjišťujeme nyní podrobnější informace od pracovníků charity,“ řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Číslo sbírkového účtu Diecézní charity Brno je 4211325188/6800. Lidé mohou zasílat i dárcovské SMS na číslo: 87 777, a to ve tvaru DMS DCHB 30, 60 či 90.

Čtvrteční bouřky, jejichž součástí bylo i tornádo o síle přes 200 kilometrů za hodinu a krupobití, zasáhly Břeclavsko a Hodonínsko. Vyžádaly si pět životů. Celkem bouřky a tornádo poničily kolem 1200 domů, z nichž přinejmenším 60 bude zdemolováno.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme