Od 53 lidí vylákali více než 1,5 milionu korun. Dvojice z Náchodska je obviněna z podvodu

Policisté z Náchoda obvinili z podvodu sedmasedmdesátiletého muže a jeho dvaapadesátiletou dceru. Podle zjištění kriminalistů v Novém Městě nad Metují a okolí během necelého roku pod různými záminkami vylákali od 53 lidí téměř 1,7 milionu korun a o získání dalších nejméně 380 000 korun se pokusili. Žena je ve vazbě, jejího otce policie vyšetřuje na svobodě, uvedla v sobotu v tisové zprávě mluvčí krajské policie Iva Kormošová.

Nové Město nad Metují Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K získání peněz využíval muž své dobré pověsti a důvěřivosti lidí. Všem sliboval vrácení peněz či vykonání protislužeb, například výroby kuchyňské linky | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Dvojice vymýšlela různé záminky, na jejichž základě muž peníze od lidí lákal. Nejčastější legendou byla kauce, kterou měla dcera zaplatit za způsobenou autonehodu. „K podvodným jednáním dávala impulz svému otci dcera, která peníze užívala jen pro svoji potřebu tak, že je prosázela nebo prohrála ve virtuálních počítačových hrách,“ uvedla mluvčí krajské policie Kormošová.

Rozuzlení nepovedené dotace: stát přišel o 200 milionů a policie obvinila 4 lidi z dotačního podvodu

Číst článek

K získání peněz využíval muž své dobré pověsti a důvěřivosti lidí. Všem sliboval vrácení peněz či vykonání protislužeb, například výroby kuchyňské linky. Oba však neměli v úmyslu něco vracet, ani jim to neumožňovala jejich majetková situace. Pouze několik lidí získalo zpět nepatrnou část půjčených peněz pod hrozbou udání.

Žena byla v roce 2015 za obdobnou trestnou činnost nepodmíněně odsouzena na 5,5 roku. V roce 2014 během čtyř měsíců vylákala od svých 16 známých s příslibem výhodné směny za eura či smyšleného zhodnocení peněz více než 9,5 milionu korun. Vězení opustila na konci června roku 2018 s šestiletou zkušební dobou a dohledem.

Oběma obviněným hrozí trest od dvou do osmi let vězení. „Lze předpokládat, že v průběhu vyšetřování budou prokázány oběma obviněným osobám další skutky. Vyzýváme proto občany z Nového Města nad Metují a jeho okolí, kteří půjčili těmto lidem peníze, aby se ozvali na linku 158, nebo se dostavili na jakoukoliv policejní služebnu,“ uvedla Kormošová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme