Policie pátrá po muži, který na seznamce okradl ženu o téměř 80 tisíc korun. Vydával se za pilota

Fotky, které muž používal na sociálních sítích. | Zdroj: Policie České republiky

Ženu okradl muž, kterého poznala na seznamce, dohromady o 3500 dolarů (zhruba 78 400 korun). Představil se jako James Greg a vydával se za pilota dopravních letadel. Nejdříve od ní žádal 1000 dolarů na cestu do Prahy. Na letišti se ale v domluvený den neukázal. Později ji volal „ukrajinský policista“ a chtěl po ní 2500 dolarů za zaslání kauce pro Grega. I ty mu žena poslala. Policie po muži stále pátrá, o případu informuje na webu policie.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena potkala muže na seznamce. Ten ji po týdenní známosti a několika videohovorech požádal o 1000 dolarů, aby za ní mohl přijet do Prahy. V den příletu se ale na letišti neukázal, i přestože na něj žena čekala tři hodiny.

Žena z Brněnska uvěřila podvodníkovi, že je slavný americký herec. Přišla o dva miliony korun

Číst článek

Doma ji ale kontaktoval muž, který tvrdil, že je ukrajinský policista. „Zazvonil jí totiž telefon, kde se na druhém konci ozval ukrajinský policista, který tvrdil, že Jamese zadržují kvůli nesrovnalostem s cestovními doklady a aby ho pustili, tak žádají zaslaní kauce ve výši přes 2500 dolarů. I tuto částku žena ihned uhradila v naději, že pilota brzy uvidí,“ popsal v tiskové zprávě mluvčí policie Jan Daněk.

Případ vyšetřuje policie z Horních Počernic. Muž je podezřelý ze spáchání podvodu, policie po něm stále pátrá.

Pravděpodobně se jedná o cizince, který mluví anglicky. Mohl by pocházet z Rumunska nebo z Ukrajiny. Policie přiložila k tiskové zprávě i několik fotografií ze seznamky, na kterých by mohl pachatel být. Nevylučuje ale, že je mohl muž zneužít.

„Nicméně poškozená tvrdí, že videohovory probíhaly s mužem, který je na fotkách,“ sdělila policie.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme