Policie obvinila ženu za podvod se sbírkou na údajné sirotky. Hrozí jí až osm let ve vězení

Pražští kriminalisté obvinili z podvodu osmačtyřicetiletou ženu, jež zveřejnila na sociálních sítích smyšlenou historku o třech sirotcích, kterým zemřeli rodiče při dopravní nehodě. Příběh byl ale vymyšlený a nehoda se nestala. Lidé na zřízený účet poslali více než 1,3 milionu korun. Ženě hrozí trest odnětí svobody až na osm let, uvedla v sobotu v tiskové zprávě policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženě za podvod hrozí trest odnětí svobody až na osm let | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Obviněná na začátku loňského srpna na sociální síti uveřejnila článek o třech sirotcích, kterým zemřeli rodiče, a nikdo se o ně nepostaral. „Na pomoc dětem zveřejnila v článku také číslo účtu a požádala veřejnost o zaslání finančních darů, které měly usnadnit dětem další život,“ uvedla Kropáčová.

Policie zajistila více než milion, který lidé poslali údajným sirotkům. Případ vyšetřuje jako podvod

Číst článek

Lidé za pouhé dva dny zaslali na účet více než 1,3 milionu korun. „Kriminalisté se případem začali zabývat okamžitě poté, co jsme obdrželi první dotaz týkající se sbírky a údajné dopravní nehody,“ uvedla mluvčí.

Na základě prošetřování věci kriminalisté zjistili, že si všechny informace uvedené v článku žena vymyslela, aby vzbudila vlnu solidarity a touhu pomoci nezaopatřeným dětem. Účet, který byl ke sbírce zřízen, si žena založila sama těsně před zveřejněním a byl veden na její jméno.

„Kriminalisté z důvodu podezření z podvodu okamžitě zablokovali účet a tak zabránili výběru zaslaných finančních darů a zablokovali i přijímání dalších darů,“ uvedla Kropáčová. Do falešné sbírky stačilo přispět bezmála 1300 lidí.

Pro urychlení vrácení všech peněz zřídila pražská policie telefonní linku, na kterou se přihlásilo několik stovek poškozených.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme