Státní zástupce obžaloval ženu z podvodu se třemi sirotky. Jako trest navrhuje dvouletou podmínku

Státní zástupce v červnu obžalovala z podvodu ženu, která v polovině minulého roku vybírala peníze na tři sirotky. Později se ale ukázalo, že si příběh o bratrech vymyslela. Podle mluvčího pražského Městského státního zastupitelství Aleše Cimbaly si chtěla nechat peníze „pro vlastní potřebu.“ Žalobce navrhl, aby žena dostala dvouletou podmínku s odkladem na tři roky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní zástupce chce pro ženu trest ve spodní hranici sazby. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pokud by byl nezměněný skutkový a právní vztah, tak navrhuje uložit obviněné trest odnětí svobody na samé spodní hranici zákonné trestní sazby, tudíž v trvání dvou let s odkladem na zkušební dobu v trvání tří let,“ řekl pro iROZHLAS.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Policie navrhla obžalovat ženu kvůli podvodné sbírce. Na falešné sirotky vybrala přes milion korun

Číst článek

Policie předala případ státnímu zástupci s návrhem na obžalobu v červnu. Ženě za podvod hrozilo až osm let vězení, a to protože způsobila „značnou škodu“.

Obviněná vloni v srpnu uveřejnila na facebooku příspěvky, ve kterých žádala o pomoc pro tři bratry, kteří přišli při dopravní nehodě o rodiče. Popisovala, že žijí sami a nikdo se o ně nepostaral.

Odvolávala se na svého syna, který měl údajně jednoho ze tří chlapců vidět, jak krade jídlo ve fast foodu na pražském Chodově. Čtenáře vyzvala, aby přispěli na notebook pro nejstaršího ze sirotků s cílem vybrat 20 tisíc korun.

Bratři neexistují

Příběh přejala některá média, posléze se ale zjistilo, že takoví bratři neexistují a žádná podobná nehoda se nestala.

Jak už dříve uvedl server iROZHLAS.cz, žena během vyšetřování tvrdila, že nikoho nechtěla poškodit a neustále opakovala, „že to tak nechtěla“. Následně uvedla, že bližší informace nemá a že vše řeší právník sirotků. Nakonec po dohodě s právníkem ale přiznala, že šlo o podvod. Poté se pokusila o sebevraždu skokem z okna.

Do sbírky přispělo více než tisíc lidí, kteří poslali na ženin účet více než milion korun. Většina peněz se už dárcům vrátila. „O zbylé částce zajištěných finančních prostředků, o které se poškození nepřihlásili, bude rozhodovat soud,“ dodal Cimbala.

Dominika Kubištová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme