Klientům ČSOB chodily podvodné e-maily. Banka už proti hrozbě zakročila

Některým klientům banky ČSOB v pondělí ráno přišly podvodné e-maily. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí banky Patrik Madle. ČSOB ale nedokáže určit, kolik e-mailů hackeři poslali. Obdržela jen několik hlášení od klientů. Banka také neuvedla, jestli byl někdo z jejích klientů poškozen.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSOB (banka ilustrační foto).

ČSOB (banka ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

Zpráva tvrdila, že je účet uživatele internetového bankovnictví poškozený a pro vyřešení je potřeba kliknout na uvedený odkaz. Ten uživatele přesměroval na podvodnou stránku v designu ČSOB, která vybízela k zadání důvěrných údajů. Banka podle Madleho v pondělí dopoledne proti hrozbě zakročila a žádné nebezpečí v současné době nehrozí.

Při takzvaných phishingových útocích se podvodníci snaží získat citlivé údaje uživatele. Podvodné e-maily byly v minulých letech příčinou 95 procent všech neoprávněných výběrů peněz přes elektronické bankovnictví.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme