Policie varuje před zařízením, které má šetřit elektřinu. Ve skutečnosti ale proud spotřebovává

Policie varuje před nákupem přístroje, který má údajně šetřit elektrickou energii. Podle kriminalistů se jedná o podvod a zařízení elektrický proud neušetří, naopak spotřebovává, což potvrdil i znalecký posudek. Sdělil to policejní mluvčí Jan Daněk.

Praha (Aktualizováno: 9:40 26. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zařízení má údajně šetřit elektrickou energii, opak je ale pravdou. | Foto: KŘP hlavního města Prahy | Zdroj: Policie ČR

Oznámení, že se na trhu opětovně začalo objevovat zařízení, které údajně dokáže uspořit elektrickou energii, obdrželi kriminalisté v nedávné době.

„Varujeme tedy před nákupem výrobku, který má označení Energy saver pro, Power saving box, Tesla saver ECO a Electricity,“ uvedl Daněk. Na policejním webu zveřejnil fotografii přístroje.

Na podobný výrobek Český rozhlas upozorňoval už v květnu roku 2017. Power Factor Saver sliboval prostřednictvím internetových stránek šetření energie, tu ale naopak spotřebovával. Už před šesti lety byl tak výrobek zařazený do celooevropského systému rychlého varování RAPEX. 

„Jedinou věc co takováhle věc bude dělat, je elektřinu spotřebovávat. Takže vám spotřeba vaší domácnosti naroste,“ řekl tehdy Radiožurnálu soudní znalec David Hruda.

Celý příspěvek si můžete přečíst zde:

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme