Podvodníci vylákali z šesti tisíc účastníků pyramidové hry 400 milionů korun

Ústecký krajský státní zástupce obžaloval čtyři lidi, kteří formou pyramidové hry údajně podvedli na šest tisíc lidí z celé republiky a dokonce i ze Slovenska. Obviněným se od nich podařilo vylákat zhruba 400 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň Krajského soudu Ostrava | Foto: Tomáš Adamec

Tři muži a jedna žena se podle ústeckého krajského žalobce podíleli na podvodu a legalizování výnosů z trestné činnosti. Jde o projekty Avalanche a Averal, za kterými stojí společnost Rhinoceros.

Ti, kteří se nechali nalákat, dávali firmě Rhinoceros 68 tisíc korun jako půjčku, za kterou pak dostali coby záruku cenné papíry.

Přehrát

00:00 / 00:00

O podvodné pyramidové hře informuje redaktorka Dagmar Cestrová

Za to měli mít zajištěn pravidelný příjem z různých činností, především sjednávání pojišťovacích smluv a za nábor dalších klientů. Vedení firmy závazky nejen neplnilo, ale podle žaloby se o to ani nesnažilo.

Když přestali peníze lidem chodit, obrátili se na policii a ta v roce 2006 zahájila vyšetřování. Protože šlo o rozsáhlý podvod na 6000 lidí, které museli policisté najít a vyslechnout, trvalo objasňování případu tak dlouho.

Podle státního zástupce šlo o velice rafinovanou manipulaci a lidé věřili tomu, co slyšeli. Mezi poškozenými jsou například i právníci. Zhruba 17 milionů korun už se se podařilo zajistit, stejně jako majetek obviněných.

Dagmar Cestrová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme