Podvodný e-mail láká hesla klientů Citibank, zjistilo Právo

Právo píše o tom, že počítačoví piráti se opět zaměřili na klienty bank - před několika týdny byly v ohrožení účty v České spořitelně, tentokrát v Citibank. V ČSSD podle Mladé fronty Dnes vzniká tým proti nepřátelům strany. Česko ztratilo spojence v boji proti vyšší dani na pivo, informují Lidové noviny. Hospodářské noviny se zabývají nadcházejícím sjezdem České lékařské komory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí tisk | Foto: Marián Vojtek

Počítačoví piráti znovu útočí na klienty bank. Jak zjistilo dnešní Právo, jen pět týdnů poté, co se z tisíců klientů České spořitelny pokusili podvodným způsobem vylákat údaje pro přístup k účtu přes internet, objevil se další případ takzvaného phishingu. Tentokrát si podvodníci vzali na mušku klienty Citibank. Deník má k dispozici e-mail, který svědčí o podvodné metodě sloužící k vylákání údajů. Piráti se spoléhají na náhodu, protože vábí i lidi, kteří nemají účet u této banky.

Nebezpečná zpráva je v angličtině a stejně jako v předchozích případech adresáty varuje před napadením jejich účtu. Současně vyzývá k zadání osobních hesel. V e-mailu je odkaz na webovou adresu, která obsahuje slovo Citibank. Po jejím otevření se tváří jako stránka americké Citibank. Banka byla informací o klamavých e-mailech zaskočena. Mluvčí české pobočky Právu řekla, že o posledním útoku nic neví. Zároveň vyloučila možnost, že by banka podobnými emaily své klienty kontaktovala.

V zákulisí Lidového domu vzniká tým proti nepřátelům strany, píše Mladá fronta Dnes. Čtyři dny před tím, než si Jiří Paroubek a Mirek Topolánek podali ruce, schválila sociální demokracie plán vyšetřování kauz, které míří do řad ODS a k policejnímu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Zprávy o politických konkurentech a nepřátelích má pro ČSSD vypracovat bývalý majitel vlivové agentury Tomáš Dvořák - specialista na získávání informací a neformální kontakty s policisty a tajnými službami.

Podle listu se má zaměřit především na šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho a jeho podřízeného Hynka Vlase. Analytické materiály zpracovává také o šéfovi ODS Mirku Topolánkovi, Vlastimilu Tlustém a Ivanu Langerovi. Cílem "Akce na obranu ČSSD" - jak ji strana nazývá - není prý kriminalizovat politiku, ale pouze očistit sociální demokracii od falešných zpráv. Co přesně se v Lidovém domě rodí, není jasné, konstatuje Mladá fronta Dnes.

Česká snaha zachovat levné pivo má trhliny, informují Lidové noviny. Od Prahy se totiž odklonili zásadní spojenci - Němci. Ti dosud tvořili hlavní hráz proti plánům Bruselu zvýšit minimální sazbu spotřební daně na alkohol. Krátce před schůzkou ministrů financí pětadvacítky naznačili, že mírnější zvýšení daně vetovat nebudou. Česko naopak stále trvá na svém. Na úterním zasedání chce jakémukoli růstu sazby říct ne. Důvod trvajícího českého odporu podle deníku není znám.

Nadcházející sjezd České lékařské komory bude v ještě napjatější atmosféře, než bylo zvykem v éře Davida Ratha, podotýkají Hospodářské noviny. O nervozitě svědčí i fakt, že vedení organizace, která sdružuje 46 tisíc doktorů, zakázalo vstup všem hostům. Vůbec poprvé nepozvalo ministra ani žádné další vlivné hráče českého zdravotnictví. Na sjezdu proto bude chybět ministr Tomáš Julínek i exprezident komory David Rath.

S blížícími se vánočními svátky stoupá počet spotřebních úvěrů. A jak si všimly Lidové noviny, oproti minulosti se rozšířil i počet firem, které zákazníky lákají na možnost uzavřít pojistku chránící proti neschopnosti splácet půjčku vinou nemoci nebo ztráty stálého příjmu. Pro uzavření pojištění je obvykle nutné, aby měl žadatel pracovní poměr na dobu neurčitou a nebyl ve zkušební době.

Marián Vojtek, Aleš Kouba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme