Pohřeb Václava Havla jsme sledovali ONLINE

Česká republika se rozloučila s Václavem Havlem. Státní pohřeb bývalého prezidenta zahájila v poledne minuta ticha. Zádušní mši v pražské svatovítské katedrále celebroval arcibiskup Dominik Duka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident republiky Václav Klaus, manželka zesnulého Václava Havla Dagmar a její dcera Nina stojí během mše ve svatovítské katedrále | Foto: Filip Jandourek

Kromě politiků, příbuzných a přátel Václava Havla do Prahy zamířily i tisíce lidí z celého Česka. Pohřbu se účastní i desítky státníků z celého světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímý přenos z pohřbu českého exprezidenta Václava Havla

Na státní pohřeb přijeli mimo jiné ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová, bývalý prezident a její manžel Bill Clinton, britský premiér David Cameron či francouzský prezident Nicolas Sarkozy.

V závěru obřadu promluvil prezident republiky Václav Klaus, ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg a bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová.

Z Pražského hradu se rodina a nejbližší přátelé přesunuli do Strašnického krematoria k soukromému obřadu. Urnu s popelem rodina později uloží do hrobky na Vinohradském hřbitově.

ČRo, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme