Policie hledá svědka z případu pohřešované Valerie. Zveřejnila jeho podobu

Policie v souvislosti s pátráním po šestileté Valerii Kvasničkové hledá muže, který byl viděn s její babičkou. Podle policistů společně Valerii přivedli do školky Romodrom v Praze 8, kde se pokoušeli domluvit na tom, že muž bude holčičku občas vyzvedávat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie pátrá po tomto muži. Mohl by mít informace k Valerii a mohl by podle ní přispět k jejímu nalezení. | Foto: repro Policie ČR

„Po tomto muži pátráme, protože by mohl mít informace k Valerii a mohl by přispět k jejímu nalezení,“ informovala v úterý policie.

Podobu hledaného muže zveřejnila v identikitu. Jednalo se o staršího, vyššího muže, bílé pleti a šedých vlasů. Na identikitu podle policie vypadá mladší než ve skutečnosti.

Pokud se dotyčný muž na obrázku poznává, či ví, že obviněnou ženu do této školky doprovázel, má se policii ozvat na linku 158. „Stejně žádáme i veřejnost, pokud muže na obrázku někdo pozná, aby se policii přihlásil,“ dodává policie.

Policie obvinila babičku pohřešované Valerie z týrání. Dívka nemusela brutální zacházení přežít

Číst článek

Obvinění babičky

V pondělí kriminalisté z oddělení vražd rozšířili obvinění babičky pohřešované šestileté Valerie z Prahy. Podezírají ji z týrání dívky i jejího bratra. Děvče podle nich nemuselo surové zacházení přežít. Žena s vyšetřovateli stále nespolupracuje a zůstává ve vazbě.

Kriminalisté 61letou ženu viní z toho, že Valerii a jejího malého bratra dlouhodobě týrala.

„K týrání, mnohdy i brutálnímu, používala mimo jiné roubík, aby poškozená nemohla křičet, a svazovala ji,“ napsal na webu mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Policie pracuje i s verzí, že dívka nemusela týrání přežít. Babičce, která s kriminalisty stále nespolupracuje, byla prodloužena vazba.

Nedokázala říct, kde dívka je

Žena byla původně stíhána kvůli opuštění dítěte a zanedbání povinné výživy.

Valerii dostala do poručnické péče spolu s dalšími třemi sourozenci, už u prvních výslechů nedokázala vysvětlit, kde dívka je, proto se stala hlavní podezřelou.

„Dívka byla s jistotou naposledy viděna v říjnu 2017 ve Viklefově ulici na Žižkově, kde bydlela,“ řekl už dříve Daněk.

Valerie Kvasničková měří asi 120 centimetrů, je hubená. Má černohnědé vlasy a hnědé oči a v levém obočí má jizvu.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme