Státní zástupkyně obžalovala babičku sedmileté Valerie z Prahy. Dívka je pohřešovaná od srpna

Státní zastupitelství podalo obžalobu na babičku pohřešované sedmileté Valerie z Prahy. Uvedla to Iva Brucklerová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3. Babička čelí obvinění z opuštění dítěte, zanedbání povinné výživy, ohrožování výchovy dítěte, zpronevěry a z týrání svěřené osoby. Policie po Valerii pátrá od loňského srpna.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po Valerii z pražského Žižkova již několik měsíců pátrají pražští kriminalisté z oddělení vražd | Zdroj: Policie

Obžalobu bude řešit Obvodní soud pro Prahu 3. „Nařízení hlavního líčení ve věci lze očekávat na začátku června 2019,“ doplnila Brucklerová.

Policisté navrhli obžalovat babičku ztracené Valerie. Viní ji z týrání, zanedbání výživy a opuštění dítěte

Číst článek

Policie dříve uvedla, že babička dívku a jejího malého bratra, které měla v poručnické péči, dlouhodobě a mnohdy brutálně týrala. Holčičku údajně mimo jiné svazovala a také používala roubík. Dívka byla naposledy viděna v říjnu 2017 na Žižkově, kde bydlela.

Případem se zabývali kriminalisté z oddělení vražd. Jednou z vyšetřovacích verzí bylo i to, že dítě týrání nemuselo přežít. Poručnice u výslechu nedokázala vysvětlit, kde hledaná dívka je, a proto se stala hlavní podezřelou. S kriminalisty nespolupracovala. Vzhledem ke zvolené právní kvalifikaci jí hrozí maximálně osm let vězení.

V době svého zmizení dívka měřila 110 až 120 centimetrů, byla hubená. Policejní popis dále uvádí, že má černé vlasy, hnědé oči a v levém obočí jizvu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme