Pohřešovaní sourozenci zřejmě obětmi trestného činu

Pátrání po sourozencích Vosmanských, pohřešovaných od počátku srpna, je stále bezvýsledné. Jiří Hrubeš z pátrací služby jihomoravské policejní správy dnes Českému rozhlasu řekl, že existují tři vyšetřovací verze, které mají společného jmenovatele - na dětech byl s největší pravděpodobností spáchán trestný čin. Policisté se ale nechtějí vyjadřovat k tomu, zda jsou děti naživu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sourozenci Vosmanští | Foto: Markéta Kaclová

"Nevíme samozřejmě jakého, v jaké fázi a která osoba se tohoto trestného činu dopustila," uvedl Hrubeš. Všechny verze podle něj počítají s tím, že obě děti mohou být naživu. Jak Hrubeš přiblížil, pátrání probíhá ve třech rovinách. Policie nyní zaměřuje své pátrání v terénu na Brněnsko, kde nalezla Knaepena i jeho vůz, a také na Vyškovsko. Dále formou mezinárodní spolupráce a prověřování eventuálního možného výskytu dětí v zahraničí, třetí verze se zabývá prověřováním poznatků od občanů na celém území Evropy.

Policie zjistila, že belgický švagr Vosmanských Stephan Knaepen, s kterým odjeli na výlet, se v době jejich zmizení pokusil zavraždit nejen manželku a její matku, ale i své tři děti. Prvního srpna zapálil dům, ve kterém jeho rodina spala. Důvody vysvětlil v dopise. Policisté také zjistili, že Knaepen nespáchal sebevraždu, ale zemřel na selhání srdce.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme