Pohřešovaní sourozenci zřejmě obětmi trestného činu

Pátrání po sourozencích Vosmanských, pohřešovaných od počátku srpna, je stále bezvýsledné. Jiří Hrubeš z pátrací služby jihomoravské policejní správy dnes Českému rozhlasu řekl, že existují tři vyšetřovací verze, které mají společného jmenovatele - na dětech byl s největší pravděpodobností spáchán trestný čin. Policisté se ale nechtějí vyjadřovat k tomu, zda jsou děti naživu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sourozenci Vosmanští | Foto: Markéta Kaclová

"Nevíme samozřejmě jakého, v jaké fázi a která osoba se tohoto trestného činu dopustila," uvedl Hrubeš. Všechny verze podle něj počítají s tím, že obě děti mohou být naživu. Jak Hrubeš přiblížil, pátrání probíhá ve třech rovinách. Policie nyní zaměřuje své pátrání v terénu na Brněnsko, kde nalezla Knaepena i jeho vůz, a také na Vyškovsko. Dále formou mezinárodní spolupráce a prověřování eventuálního možného výskytu dětí v zahraničí, třetí verze se zabývá prověřováním poznatků od občanů na celém území Evropy.

Policie zjistila, že belgický švagr Vosmanských Stephan Knaepen, s kterým odjeli na výlet, se v době jejich zmizení pokusil zavraždit nejen manželku a její matku, ale i své tři děti. Prvního srpna zapálil dům, ve kterém jeho rodina spala. Důvody vysvětlil v dopise. Policisté také zjistili, že Knaepen nespáchal sebevraždu, ale zemřel na selhání srdce.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme