Pohřešovaný děkan práv v Plzni se našel nedaleko Varnsdorfu

Policie objevila zmizelého děkana plzeňské právnické fakulty Květoslava Růžičku nedaleko Varnsdorfu. Na pětašedesátiletého muže je upozornil jeden z místních obyvatel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děkan právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni Květoslav Růžička

Děkan právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni Květoslav Růžička | Zdroj: ČTK

Podle děčínského policejního mluvčího Vojtěcha Haňky se zatím neví, jak se Růžička na silnici v Dolním Podluží ve Šluknovském výběžku dostal. Více prý bude známo až odpoledne po lékařském vyšetření, kterému se musí Růžička podrobit.

„Jeden z místních občanů ho poznal v pátrací relaci, a oznámil policistům. Ti ho tedy našli a odvezli ho na lékařskou prohlídku,“ řekl Radiožurnálu Haňka. Po vyšetření pak policie Růžičku vyslechne.

Květoslav Růžička byl nezvěstný byl od pátku, kdy ráno odešel ze svého domova v Praze 5 a od té doby o něm nikdo nic nevěděl. Důvod jeho zmizení zatím není jasný.

Děkan Růžička stojí rok v čele plzeňské právnické fakulty, kterou před časem otřásla aféra s rychlostudenty. Fakulta nedávno přišla o akreditaci na doktorské studijní programy a také nemůže udělovat titul JUDr.

Podle ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila zavinil ztrátu práva fakulty udělovat titul JUDr. právě Květoslav Růžička.

Byl také jedním z rozhodců v případu firmy Diag Human, která vede s Českou republikou spor kvůli obchodu s krevní plazmou. Rozhodci před třemi lety přiznali firmě náhradu škody ve výši téměř 9 miliard.


Zvětšit mapu

Jana Zemanová, Gabriela Hauptvogelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme