Pohřešovaný soudní spis nalezen

Spis, který by mohl zkompromitovat kandidátku prezidenta Václava Klause na ústavní soudkyni se našel. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdil mluvčí ministerstva spravedlnosti Petr Dimun, materiál o práci plzeňské soudkyně Vlasty Formánkové ještě za dob totality byl založen jinde a ve spisovně o tom nebyl žádný záznam.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Soudní síň

"Ministerstvo spravedlnosti dnes ráno obdrželo zprávu od předsedy Okresního soudu Plzeň - město, že spis, kde se uvádějí některá fakta k případu v roce 1980, kdy soudila paní Formánková, byl nalezen, a to jako součást rehabilitačního spisu ve stejném případu, který se konal v letech 1991 -1992. Bohužel ve spisovně o tom, že by takto tento spis byl uložen, nebyl záznam. Tím vznikla tato chyba, která se stala před 13 lety a byla způsobena špatnou evidencí spisů na plzeňském okresním soudu," vysvětlil Radiožurnálu Dimun.

Zřejmě souhrou náhod se spis objevil krátce před tím, než na místo vyrazili inspektoři. Okresní soud by měl teď podle Dimuna vysvětlit, jak je možné, že o jeho uložení chyběl v evidenci záznam.

Formánková podle deníku Právo odsoudila před 25 lety na deset měsíců nepodmíněně vedoucího jedné z plzeňských restaurací za to, že výkřiky narušoval ustavující schůzi občanského výboru a přítomným členům KSČ řekl, že není zvědavý na komunistické šplechty. Hospodského, který v roce 1987 zemřel, soud o pět let později plně rehabilitoval a rozsudek zrušil.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme