Pojišťovny: Nedělní vichřice způsobila škody až za miliardu. Konečná čísla budeme mít příští týden

Škody po nedělní vichřici se blíží miliardě korun. Vyplývá to z předběžných odhadů největších tuzemských pojišťoven. Zatím vyřešily čtvrtinu případů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V brněnské ulici Hlavní v Komíně vichřice ulomila část stromu, který spadl přes silnici a strhl trolejbusovou trolej. | Foto: Igor Zehl | Zdroj: ČTK

Největší škody způsobily stromy, které spadly na auta, domy a ploty. Třeba České pojišťovně nahlásili lidé zatím 8 500 událostí za víc než 220 milionů korun.

VIDEO: Vítr trhá střechu Průmyslového paláce v Praze. Škody se počítají v milionech, zrušili dvě výstavy

Číst článek

Klienti Kooperativy mají škody za 200 milionů, Allianz eviduje případy za 80 milionů. Konečná čísla budou podle České asociace pojišťoven příští týden.

Vichřice Herwart v Česku zabila čtyři lidi. Kvůli popadaným stromům byly mimo provoz desítky železničních tratí. Asi půl milionu lidí bylo bez elektřiny.

Zavřené byly některé hřbitovy i zoologické zahrady. Průmyslový palác v Praze má poškozenou střechu. Dvě výstavy jsou proto zrušené. Vedení výstaviště areál otevře v omezeném provozu 11. listopadu.

Daniel Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme