Pojišťovny očekávají povodňové škody za stamiliony

Pojišťovny už teď počítají s tím, že lidem a firmám zasaženým povodněmi budou muset vyplatit stamiliony korun. Poškození se svým pojišťovnám už začali hlásit, kolik jich ale bude celkem, se zatím dá jen těžko odhadovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škody po povodni ve Frýdlantu | Foto: Jan Zejda

Podle Marcely Kotyrové z České asociace pojišťoven se počet nahlášených pojistných událostí v důsledku povodní blíží tisícovce. Největší nápor ale pojišťovny teprve očekávají v průběhu tohoto týdne, protože na některých místech voda ještě neopadla, a škody tak ani není možné vyčíslit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Marcela Kotyrová z České asociace pojišťoven v Ozvěnách dne Radiožurnálu

„Takže lidem doporučuji počkat, až voda opadne, a teprve potom pojistnou událost nahlásit. Nic nepromeškají,“ zdůraznila Kotyrová v Ozvěnách dne Radiožurnálu s tím, že o rozsahu škod by si ale lidé měli průběžně pořizovat fotodokumentaci.

„Samozřejmě výhodou je, i pokud se jim podaří zachovat nějaké účty, záruční listy, to potom určitě usnadní tu likvidaci, případně svědecké výpovědi.“

„V postižených místech už jsou likvidátoři a mobilní technici z pojišťoven, kteří poškozeným pomáhají škody likvidovat a zpracovávat dokumentaci,“ doplnila Kotyrová.

Veronika Sedláčková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme