Pokorná Jermanová a Vokřál obhájili posty místopředsedů ANO, nově se k nim přidali Stropnický a Brabec

Místopředsedy hnutí ANO se nově stali ministr životního prostředí Richard Brabec a obrany Martin Stropnický. Funkce obhájili středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a brněnský primátor Petr Vokřál. Další tři uchazeči o místopředsednické funkce na celostátním sněmu ANO neuspěli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda, 1. místopředseda a místopředsedové hnutí ANO | Foto: Václav Štefan | Zdroj: Český rozhlas

Stropnický získal 174 hlasů z 209 odevzdaných. Vokřál obdržel 173 hlasů, Brabec 171 a Pokorná Jermanová 169 hlasů. „Bude krev, pot, slzy a já je budu cedit s radostí," uvedl bezprostředně po vyhlášení výsledků hlasování Brabec. Za zvolení poděkovali i ostatní úspěšní adepti.

O místopředsednická křesla usilovali poslanec Ivan Pilný, náměstek ostravského primátora Radim Babinec a poslankyně Radka Maxová. Dosavadní místopředseda a poslanec Jan Volný funkci ze zdravotních důvodů neobhajoval.

Druhým mužem ANO je opět Jaroslav Faltýnek, porazil Pokornou Jermanovou

Číst článek

Pilný dostal 42 hlasů, Maxová 28 hlasů a náměstek ostravského primátora Radim Babinec pouze 19 hlasů.

Už dříve sněm rozhodl, že předsedou ANO zůstane vicepremiér Andrej Babiš a prvním místopředsedou šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Sněm pokračuje volbou řadových členů předsednictva, kterých bude nově osm. Jejich počet se proti předchozím dvěma letům o jednoho zvýší, stejně jako tomu bylo u místopředsedů.

Členy předsednictva zatím jsou ministři Brabec a Stropnický, poslanci Margita Balaštíková a Martin Komárek, náměstek pardubického primátora Jan Řehounek, podnikatel Radek Popelka a manažer Radek Hloušek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme