Pokračuje pátrání po pohřešovaných z Explosie

K troskám dvou budov pardubická firmy Explosia se vracejí policisté společně s kynology. Budou pokračovat v pátrání po čtyřech nezvěstných zaměstnancích. Včerejším výbuchem nitroglycerinu se bude dopoledne zabývat krizový štáb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstupní brána Explosie | Foto: Honza Ptáček

Policie nepředpokládá, že by se podařilo pohřešované zaměstnance nalézt živé. Svou pomoc proto jejich příbuzným nabídli policejní psychologové.

„Policie samozřejmě nabídla pomoc týmu krizových interventů, toto bylo využito a krizoví interventi se spojili s rodinami pohřešovaných osob a nějakým způsobem s nimi pracovali,“ potvrdila mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Dnes nabídnou psychologové svou pomoc i dalším zaměstnancům. Kolegům pohřešovaných nebo těm, kteří katastrofu viděli na vlastní oči. Záchranná služba včera ošetřila lidi, kteří měli většinou nějaké oděrky, poranění způsobené roztříštěným sklem. Ve dvou případech ošetřila pacienty, kteří utrpěli velký psychický šok.

Za rozbitá okna kompenzace

Včerejší výbuch pocítili lidé i ve vzdálenějších místech. Slyšeli ho lidé v Pardubicích, Hradci Králové nebo Chlumci nad Cidlinou, kde se lidem otevírala nezajištěná okna.

V Rybitví a místech, která leží v sousedství podniku, lidem tlaková vlna okna rozbila. V takovém případě mají nárok na odškodné, protože společnost je pojištěná, říká Jaroslava Doležalová z vedení podniku.

„Všichni starostové v okolních obcích dostali kontakt a telefonní číslo, takže všichni postižení občané se na ně mohou obrátit a dostanou plnou kompenzaci škody, která jim byla touto nehodou způsobena.“

Igor Maňour, Michaela Vydrová, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme