Pokračuje proces s bývalým kapitánem BIS

U Okresního soudu v Přerově dnes pokračuje proces s bývalým kapitánem BIS a předlistopadovým disidentem Vladimírem Hučínem. Ten čelí obvinění ze sedmi trestných činů. Při posledním jednání Hučín odmítl vypovídat. Obával se, že v opačném případě by mohl být znovu trestně stíhán za vyzrazování utajovaných skutečností. Minulý týden ale civilní kontrarozvědka Hučína zbavila v dané kauze mlčenlivosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Na základě tohoto rozhodnutí se Hučín rozhodl u soudu mluvit: "Tak já mohu hovořit o věcech, o kterých jsem zatím hovořit nemohl, a to o okolnostech, které mají zpravodajský charakter, kdy mohu se k jednotlivým trestným činům vyjádřit a dneska mohu vycházet ze zpravodajských podkladů, které jsem po dobu 10 let získával. No a mohu je použít ke své obhajobě takže budu samozřejmě vypovídat."

Podle předsedy senátu Michala Jelínka se soud v průběhu dvoudenního hlavního líčení nedostane k výslechu svědků. Těch má v procesu vypovídat více než šedesát. Soudní jednání zůstává i nadále neveřejné: "Je naplánován zejména výslech pana obžalováno Hučína ke všem bodům obžaloby. Následně by se měly provádět další důkazy, pakliže na ně zbyde časový prostor. Svědky jsme v tuto chvíli nevolali. I nadále platí usnesení senátu, že v této fázi dokazování hlavní líčení je neveřejné, neboť lze se důvodně domnívat, že z výslechu pana obžaloované zazní i utajované skutečnosti."

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme