Pokračuje proces s Kramným, znalci seznámí trestní senát s revizním posudkem

Klíčové svědectví dnes zazní v procesu s Petrem Kramným, který je obžalován z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě. U Krajského soudu v Ostravě budou vypovídat znalci, kteří mají rozetnout spor soudních lékařů o příčině smrti obětí. Státní zástupce podezírá obžalovaného, že svou dceru a manželku zavraždil elektřinou. Experti obhajoby, ale tuto verzi zpochybnili. Soudkyně proto nařídila další revizní posudek, který dnes znalci zveřejní v jednací síni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud v Ostravě rozhodl, že Petr Kramný, obžalovaný z vraždy své ženy a dcery, zůstává ve vazbě | Foto: Martin Knitl

Základním kamenem obžaloby je posudek, který zpracoval tým expertů z Ústavu soudního lékařství v Ostravě. „Případu byla věnována velká pozornost. Myslím si, že jsme pro to udělali maximum,“ říká přednosta ústavu Igor Dvořáček, který stále stojí za posudkem svého týmu.

Podle něj manželka Kramného i jejich dcera Petra zemřely rychle po zásahu elektrickým proudem. Znalci tvrdí, že stopy po elektřině našli i na těle manželky obžalovaného.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trestní senát, který rozhoduje o vině Petra Kramného, se dnes seznámí s revizním znaleckým posudkem. Detaily ke sledované kauze přiblížila Andrea Čánová

„Naše závěry jsou neměnné. Dělalo se tam tolik analýz, kolik jsme v historii našeho ústavu ještě nedělali,“ upozorňuje Dvořáček.

Jenže obhajoba předložila už dva posudky, které tuto verzi zpochybňují. Naposledy verzi o elektřině odmítl znalec Radek Matlach.

„Nelze ani dohledat, že by zemřely v jeden okamžik. Prostě tam může být dvě hodiny prodleva a to pro elektrický proud rozhodně není typické. Navíc na holčičce nebyla žádná změna, která by potvrdila elektrický proud,“ vysvětluje.

„Takže máme dvě možnosti. Já se samozřejmě přikloním k tomu, co je podle mě pravděpodobnější, to je otrava z potravy,“ dodává.

Petr Kramný už je téměř dva roky ve vazbě. Po celou dobu vinu odmítá. Tvrdí, že celá rodina se stala obětí otravy.

Případ Kramný | Foto: Český rozhlas

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme