Pokračuje proces se zločineckou skupinou z bývalého SSSR

V budově vrchního soudu v Praze bude za mimořádných bezpečnostních opatření pokračovat hlavní líčení v případu údajné zločinecké skupiny Andranika Soghojana. Ten je označován za vora v zakoně, tedy mafiánského bosse ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrchní soud a Vrchní státní zastupitelství v Praze | Foto: Marián Vojtek

Spolu se Soghojanem stane před soudem dalších pět mužů. Obžaloba šestici viní ze zorganizování, pokusu a přípravy několika vražd.

Skupina se měla domluvit na likvidaci arménského podnikatele. Najali si k tomu vraha, ten se ale dvakrát zmýlil. Omylem usmrtil řidiče společnosti Sazka a v centru Prahy těžce pobodal dalšího muže.

Obžalovaní teď vinu popírají, sami sebe označují spíš za kapsáře. Kromě jednoho z nich ale vypovídat před soudem zatím nechtějí. Všem hrozí až výjimečné tresty.

Vor v zakoně znamená zloděj podle práva. Je to mafiánský šéf, který musí dodržovat speciální kodex. Ten mu mimo jiné zakazuje pracovat a mít rodinu.

Igor Maňour, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme