Pokračuje soud o úmrtí nejmenší čivavy světa

Olomoucký okresní soud bude opět řešit případ úmrtí nejmenšího psa světa - čivavy Ondry. Jeho majitelka požaduje po veterináři odškodnění ve výši jednoho miliónu korun. Podle ní měl totiž pes zemřít právě po nevhodné léčbě. Veterinář ale obvinění odmítá. Soud dnes vyslechne několik dalších svědků, mimo jiné i novináře, který přišel se psem několikrát do styku. Při minulém líčení svědčil i veterinář, který psa léčil dříve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čivava krátkosrstá | Foto: Martin Smrček

Jeho výpověď označil obhájce obžalovaného zvěrolékaře Leoš Vyhnánek za nevěrohodnou: "Důvody jeho zdravotního stavu, celý komplex jeho ošetřování až po jeho smutný konec mohl mít nejrůznorodější příčiny. Stavět na této svědecké výpovědi jakési předpoklady pro úspěšnost žaloby mi nepřipadá vhodné a správné."

Žalovaná strana také v kauze poukazuje na možnost záměny psa. Zvíře totiž nemělo čip, ani nebylo tetované. Právní zástupce chovatelky čivav Petr Koenčný tuto možnost vylučuje: "Podle mne ta tetovací značka nebo čip není jediné poznávací znamení psa, to by bylo příliš jednoduché."

Markéta Kaclová, Václava Vařeková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme