Pokračuje soud s ‚pirátem dálnice D1‘

Čtením z vyšetřovacího spisu bude dnes u středočeského krajského soudu pokračovat hlavní líčení s Lubošem Lacinou. Obžaloba mu klade za vinu, že v březnu z dálnice D1 úmyslně vytlačil pomaleji jedoucí auto. Předtím na jeho posádku měl gestikulovat vztyčeným prostředníkem. Jeho předjížděcí manévr zachytily dálniční kamery.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

provoz na dálnici D1

provoz na dálnici D1 | Foto: Marián Vojtek

Soudní znalec po prostudování jejich záznamu došel k závěru, že Lacina změnil jízdní směr tak prudce, že přitom málem dostal smyk. Obhájce obžalovaného manažera plzeňského Prazdroje Pavel Szkandera je přesto přesvědčený, že pro úmyslný čin nemá obžaloba důkazy.

„Klient nepopírá to, že zavinil dopravní nehodu. Obrovský rozdíl je ale v tom, zda ji zavinil úmyslně nebo neúmyslně. Dopravních nehod jsou denně na komunikacích stovky, většina z nich není úmyslná,“ uvedl právník.

Rozsudek má padnout v pondělí.

Martin Drtina, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme