Pokud projde „lex Babiš“, zbavím se Agrofertu, řekl v rozhovoru ministr financí

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) připustil, že pokud Sněmovna začátkem nového roku přehlasuje prezidentské veto a začne platit novela zákona o střetu zájmů, zbaví se své společnosti Agrofert. Řekl to v rozhovoru pro portál Novinky.cz. Zároveň ale dodal, že zákon považuje za protiústavní.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Andrej Babiš

Ministr financí Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

"Budu se bohužel muset té firmy zbavit,“ uvedl Andrej Babiš na dotaz portálu Novinky.cz co udělá, pokud začne platit zákon o střetu zájmů, tzv. lex Babiš. Ministr financí zároveň připustil, že v souvislosti s tím uvažuje o svěřeneckém fondu.

„Vyhovím tomu zákonu, i když je protiústavní a nekorektní. Neznamená to, že nebudu dále usilovat o to, abych se domohl svých práv,“ dodal s tím, že zákon je „absurdním divadlem“, jelikož vícero poslanců Sněmovny podle něj vlastní majetek napsaný na členy svých rodin.

Zeman vetoval 'lex Babiš'. Pokud ho poslanci přehlasují, chce jít k Ústavnímu soudu

Číst článek

Novelu zákona o střetu zájmů v pondělí vetoval prezident Miloš Zeman. Norma je podle něj v rozporu s ústavním pořádkem České republiky. O novele tak bude znovu rozhodovat Poslanecká sněmovna. Veto může přehlasovat jen nadpoloviční většina všech 200 poslanců. Pokud se tak stane, plánuje se Zeman obrátit na Ústavní soud.

moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme