Pokud se nezvýší platy, půjdeme do stávkové pohotovosti, dohodly se učitelské odbory

Pokud v pondělí koaliční rada nevyhoví požadavkům na zvýšení platů ve školství, vyhlásí školské odbory stávkovou pohotovost. Na pátečním protestním shromáždění učitelů v pražské Betlémské kapli to uvedl předseda českomoravského odborového svazu školství František Dobšík.

Praha (Aktualizováno: 12:50 1. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odborář František Dobšík na protestním setkání školských odborů | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Školské odbory požadují zvýšení platů učitelů v regionálním školství o 15 procent a nepedagogických pracovníků o deset procent, a to od letošního listopadu.

„Tyto požadavky se naprosto shodují s tím, co požaduje MŠMT a o co jsme usilovali předtím i nyní. Je to nezbytné pro kvalitu českého vzdělávacího systému, udržení kvalitních učitelů ve školách a motivaci těch, kteří se rozhodují, zda se vůbec učiteli stát,“ uvedl v reakci na rozhodnutí odborů na svém facebookovém účtu ministr školství Stanislav Štech. Setkání se ze zdravotních důvodů nezúčastnil.

Ministr financí Ivan Pilný (ANO) jim v pátek řekl, že aktuální návrh rozpočtu jim nemůže v plné míře vyhovět. Připustil, že pokud vláda bude souhlasit, může stoupnout plánovaný deficit.

Aktuální návrh rozpočtu proberou špičky vládní koalice na zasedání v Lednici.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme