Muž, který strhl přítelkyni volant, dostal místo sedmi 15 let vězení. Podle soudu šlo o pokus o vraždu

Olomoucký vrchní soud ve středu zvýšil čtyřicetiletému Martinu Majlingovi trest za úmyslné stržení volantu při jízdě autem na Novojičínsku ze sedmi na 15 let. Soud také jeho čin překvalifikoval z pokusu těžkého ublížení na zdraví, za což jej odsoudil ostravský krajský soud, na pokus o vraždu, z kterého byl původně obžalován.

Olomouc Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud, ilustrační foto

Olomoucký vrchní soud ve středu zvýšil čtyřicetiletému Martinu Majlingovi trest za úmyslné stržení volantu při jízdě autem na Novojičínsku ze sedmi na 15 let (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Incident se stal v květnu roku 2017 v katastru Klimkovic na Novojičínsku. Majling měl podle soudu vztek, protože o šest let mladší přítelkyně se s ním v ten den rozešla, pohádali se a byl opilý.

Bojoval za separatisty na Ukrajině, rozhodl plzeňský soud. Mladík má strávit ve vězení 20 let

Číst článek

Ve chvíli, kdy jí v rychlosti zhruba 80 kilometrů v hodině strhl volant doleva, jelo v protisměru auto se dvěma lidmi, jeho přítelkyni se ale podařilo volant strhnout zpátky, takže auta o sebe jen škrtla bokem.

Vzápětí muž ženě strhl volant ještě jednou. Na to už řidička nestihla reagovat, s vozem vyjela ze silnice, kde narazila do břehu toku. Žena utrpěla při nárazu zhmožděniny, obžalovaný vyvázl bez závažnějších zranění.

Podle soudu se muž jednání dopustil zákeřně, a to vůči blízké osobě, sebevražedné jednání v té chvíli znalci vyloučili. Muž byl původně obžalován z pokusu o vraždu, čin na pokus o těžké ublížení na zdraví překvalifikoval ostravský krajský soud, podle kterého šlo o záměrný manévr, není ale důkaz, že by měl v úmyslu někoho zabít.

Vrchní soud však měl opačný názor, při jednání doplnil dokazování ze strany protijedoucího řidiče i znalkyně. Ta nevyloučila, že svým jednáním mohl způsobit i smrtelné následky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme