Pokuta 23 tisíc za Sobotku v buldozeru neplatí. Soud zrušil trest od dohledového úřadu

Krajský soud v Brně zrušil rozhodnutí o pokutě 23 tisíc korun pro Českou asociaci satelitních operátorů, kterou jí předloni udělil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran. Vyplývá to z databáze soudních rozhodnutí.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká asociace satelitních operátorů se reklamou ohradila proti novele zákona o elektronických komunikacích | Foto: Česká asociace satelitních operátorů | Zdroj: Facebook.com / Česká asociace satelitních operátorů

Česká asociace satelitních operátorů zveřejnila v květnu 2017 po začátku kampaně do podzimních sněmovních voleb inzerát s karikaturou tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD v buldozeru.

Úřad vytkl asociaci účast na volební kampani bez předchozí registrace ve zvláštním registru třetích osob. Případ vyhodnotil jako nedovolenou účast ve volební kampani a udělil za to asociaci sankci. Tu ale nyní Krajský soud v Brně zrušil.

Za Sobotku v buldozeru pokuta od úřadu 23 tisíc. Budeme se bránit žalobou, říká asociace operátorů

Číst článek

Asociace verdikt soudu přivítala. „Mám radost. Ani jsme nečekali, že by to mohlo dopadnout jinak, protože podle našeho názoru to úřad neposoudil dobře. Zatím nemáme to rozhodnutí a nevíme, na základě čeho to soud zrušil, ale je to rozhodně dobře. Nebylo to o penězích, ale o principu,“ řekl člen představenstva asociace Patrik Brom.

Mluvčí dohledového úřadu Linda Hrubešová řekla, že je to první rozhodnutí úřadu, které soud zrušil. V dalších třech případech úřad uspěl, jiné věci soud ještě řeší. „Zatím nám žádné rozhodnutí nepřišlo, takže do té doby se nemůžeme oficiálně vyjádřit,“ dodala.

Odůvodnění soud ve zkráceném vyhotovení rozsudku neuvedl. „Rozsudek dosud nebyl doručen účastníkům řízení, a proto nelze nic bližšího sdělit,“ uvedla zastupující mluvčí soudu Miroslava Klusová.

Soud vrátil věc úřadu k dalšímu řízení, úřad musí asociaci uhradit náklady řízení přes 15 tisíc korun. Proti rozhodnutí se může bránit kasační stížností. Asociace pokutu odmítá s odůvodněním, že kritizovala novelu zákona o elektronických komunikacích.

Česká asociace satelitních operátorů pomocí inzerce v tisku kritizovala novelu zákona o elektronických komunikacích. | Foto: Jakub Zelenka

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme