Polák, který hrozil bombou v letadle, skončil na psychiatrii. Podle znalce je nepříčetný

Zadržený Polák, který vyhrožoval bombou v letadle, je podle znalce nepříčetný. Česká policie již dříve vyloučila teroristický motiv. Zadržený policistům tvrdil, že vyslyšel Boha. Muž je podezřelý ze šíření poplašné zprávy a ohrožení letounu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trestní řízení je ale závislé na výsledku konečného znaleckého zkoumání v léčebně. „Jestli bude potom vyhodnoceno, že v době spáchání skutku nebyl trestně odpovědný v souvislosti se svým psychickým stavem, tak lze očekávat, že bude stíhání zastaveno,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Celá věc tak pravděpodobně poputuje k vyřešení do Polska. „Je to polský občan a stalo se to na palubě polského letadla,“ zdůraznila Rendlová.

V sobotu muž podal policii vysvětlení, podle slov mluvčí ale nikam nevedlo. Osmašedesátiletý polský cestující byl umístěn do psychyatrické léčebny v Česku. Zde bude dále zkoumán jeho duševní stav. Manželka, se kterou zadržený cestoval, na policii uvedla, že její muž měl už v minulosti psychické problémy.

O rozruch se postaral polský cestující v pátek večer na pražském letišti. Letadlo společnosti Enter Air, které mířilo z Las Palmas do Varšavy, muselo nouzově přistát na starém letišti kvůli nahlášené bombě na palubě. Policie nedlouho po přistání pachatele zadržela a všech 168 lidí na palubě evakuovala.

Boeing 737-800 pak prošel důkladnou pyrotechnickou prohlídkou, zda se v něm neskrývalo výbušné zařízení. Cestujícím bylo zajištěno náhradní ubytování a do Varšavy odletěli v sobotu.

Společnost Enter Air v sobotu na svém profilu na Facebooku vyjádřila lítost nad celým incidentem. Společnost také ocenila chování posádky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme