Polák, který hrozil bombou v letadle, skončil na psychiatrii. Podle znalce je nepříčetný

Zadržený Polák, který vyhrožoval bombou v letadle, je podle znalce nepříčetný. Česká policie již dříve vyloučila teroristický motiv. Zadržený policistům tvrdil, že vyslyšel Boha. Muž je podezřelý ze šíření poplašné zprávy a ohrožení letounu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trestní řízení je ale závislé na výsledku konečného znaleckého zkoumání v léčebně. „Jestli bude potom vyhodnoceno, že v době spáchání skutku nebyl trestně odpovědný v souvislosti se svým psychickým stavem, tak lze očekávat, že bude stíhání zastaveno,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Celá věc tak pravděpodobně poputuje k vyřešení do Polska. „Je to polský občan a stalo se to na palubě polského letadla,“ zdůraznila Rendlová.

V sobotu muž podal policii vysvětlení, podle slov mluvčí ale nikam nevedlo. Osmašedesátiletý polský cestující byl umístěn do psychyatrické léčebny v Česku. Zde bude dále zkoumán jeho duševní stav. Manželka, se kterou zadržený cestoval, na policii uvedla, že její muž měl už v minulosti psychické problémy.

O rozruch se postaral polský cestující v pátek večer na pražském letišti. Letadlo společnosti Enter Air, které mířilo z Las Palmas do Varšavy, muselo nouzově přistát na starém letišti kvůli nahlášené bombě na palubě. Policie nedlouho po přistání pachatele zadržela a všech 168 lidí na palubě evakuovala.

Boeing 737-800 pak prošel důkladnou pyrotechnickou prohlídkou, zda se v něm neskrývalo výbušné zařízení. Cestujícím bylo zajištěno náhradní ubytování a do Varšavy odletěli v sobotu.

Společnost Enter Air v sobotu na svém profilu na Facebooku vyjádřila lítost nad celým incidentem. Společnost také ocenila chování posádky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme