Polákům budou při fotbalovém Euru pomáhat policisté z Ostravska

Poláci dočasně obnovují kontroly na hraničních přechodech. Důvodem je evropský fotbalový šampionát, který začíná v pátek ve Vratislavi. Podle policistů budou nejvytíženější Bohumín-Chalupki a Chotěbuz. Proto zde budou polským policistům pomáhat i jejich čeští kolegové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v akci | Foto: Honza Ptáček

Koncem týdne lze totiž očekávat komplikace a zpomalené odbavování na polské hranici.

„Pro občany České republiky jsme zřídili informační linky, na které mohou volat a informovat se aktuálně o stavu dopravní obslužnosti směrem ke státní hranici do Polska," řekl v poledních Ozvěnách dne policejní ředitel Moravskoslezského kraje Tomáš Tuhý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem poledních Ozvěn dne byl policejní ředitel Moravskoslezského kraje Tomáš Tuhý

„Doporučujeme, aby občané využívali - pokud se týče tranzitu přes Moravskoslezský kraj – dálnici D1 směrem na Bohumín, hraniční přechod Chaloupky a potom na Katovice, kde se napojí na dálnici směrem do Vratislavi,“ dodal.

Polská hraniční stráž chce provádět spíše namátkové kontroly, a to více ve vnitrozemí. Zaměří se na posádky, které budí podezření, že převáží například zbraně.

Na česko-polské hranici se kvůli fotbalovému Euru zpřísňuje režim

Číst článek

Do Polska se chystají také policisté z Ostravska. Podle informací policejního prezidia jich tam pojede asi 40 a měli by pomáhat polským kolegům přímo na stadionu ve Vratislavi.

Čeští policisté budou pracovat i přímo na hranicích ve smíšených česko-polských hlídkách. V terénu budou také specialisté, kteří se vyznají mezi fotbalovými chuligány.

Andrea Čánová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme