Hasiči zasahovali u požáru v kladenských hutích Poldi, hořela skládka pneumatik

V Kladně v areálu bývalých hutí Poldi hořela skládka pneumatik. V blízkosti ohně bylo asi 22 vagonů uhlí, které se hasičům podařilo uchránit před ohněm a odvézt do bezpečí. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu, který velitel zásahu odpoledne snížil na druhý, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Hasiči požár zdolali po asi čtyřech hodinách v 16:40.

Aktualizováno Kladno (Aktualizováno: 17:30 13. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál bývalých hutí Poldi Kladno. | Foto: Filip Jandourek

Hustý černý dým byl vidět i ze zhruba deset kilometrů vzdálené Unhošti. S plameny bojovaly desítky hasičů. Příčina požáru je předmětem šetření.

Podle kladenského primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) nebyla potřeba žádná bezpečnostní opatření, obyvatelé města neohrožoval ani požár, ani produkované zplodiny. Kereková dodala, že na místě zasahovala chemická laboratoř hasičů z Kamenice, která škodliviny v ovzduší měřila.

Město ale preventivně na svém webu doporučovalo především obyvatelům v městských částech Vrapice, Dubí a Dříň aby nevětrali. „Stejné doporučení platí i pro obce navazující na jmenované městské části,“ uvedl magistrát na webu.

Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové museli záchranáři na místě ošetřit dva hasiče, kterým způsobily vysoké teploty zdravotní problémy. Podle Effenbergerové ale nebyl nutný jejich odvoz do nemocnice.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

V areálu Poldi Kladno hoří. V areálu zasahuje sedm jednotek hasičů, vyhlášený je druhý stupeň poplachu. Foto: @Týdeník Policie

13:17 – 13. 08. 2018

3 8

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme