Policejní auto srazilo v noci v Praze jedenadvacetiletou dívku. Případ řeší inspekce

V noci ze soboty na neděli srazil policejní vůz jedenadvacetiletou dívku u pražského Masarykova nádraží. Dívka utrpěla vážná zranění. Případem se začala zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Nehoda se stala kolem druhé hodiny ranní na zastávce autobusu Masarykovo nádraží. „Protože pršelo, šel jsem se schovat pod střechu. Na zastávce jsem viděl jít mladou holku. Pak přijel autobus, za ním jsem slyšel rychle jedoucí auto a za chvilku jsem viděl tu holku, jak letěla a spadla na zem. Z auta vyběhli policisté a začali jí pomáhat,“ popsal serveru iDnes.cz, který na incident upozornil, svědek Alexandr Kuzmenčuk.

Ten sice samotný střet ženy s vozidlem neviděl, ale podle něj na místě bylo jen policejní auto a noční autobus stojící na zastávce.

Nejprve na místo přijelo několik policejních aut, až poté podle svědka přijela záchranka. Záchranáři ženu ošetřili a napojili na umělou plicní ventilaci. „Potom ji předali k další péči do motolské nemocnice na anesteziologicko-resuscitační oddělení s mnohačetnými poraněními, mimo jiné hlavy,“ řekla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. V jakém stavu se dívka nachází, není momentálně jasné.

Střet chodkyně s autem potvrdila i pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová. „Bližší informace nemohu poskytnout. Protože se jedná o nehodu policejního auta, převzala si případ GIBS,“ informovala Zoulová.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme