Vyšetřovatelé k havárii policejního speciálu: v době nehody řídil policista

Policejní speciál BMW i8 řídil minulé pondělí při autonehodě na Brněnsku skutečně policista. Zástupce šéfa protokolu Vladimír Kruliš byl jen spolujezdcem. Vyplývá to ze sdělení vyšetřovatelů pro deník Právo. Podle Generální inspekce bezpečnostních sborů přitom nebyl spáchán trestný čin.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nic zatím podle vyšetřovatelů nenasvědčuje tomu, že by policisté spáchali trestný čin. „Doposud zjištěné informace nenasvědčují podezření ze spáchání trestného činu příslušníky bezpečnostního sboru," řekla deníku Právo mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Radka Sandorová.

Rekonstrukce nehody policejního speciálu. Pokyn zřejmě dal sám šéf jihomoravských policistů Tržil

Číst článek

„Tato část spisového materiálu byla proto postoupena na Policejní prezidium příslušnému služebnímu funkcionáři k dalšímu opatření," doplnila.

K trestnému činu by přitom podle deníku došlo, kdyby auto řídil zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Ten tedy v autě podle vyšetřovatelů jel jen jako spolujezdec.

Mluvčí Policejního prezidia Ivana Nguyenová ale minulý týden Radiožurnálu řekla, že civilisté ve služebních policejních vozech jezdit nesmějí. „V dopravních prostředcích mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů," vyjmenovala Nguyenová.

Z nehody Kruliše v BMW je mediální kampaň, řekl šéf policie. Svezli by prý i dítě na výstavišti

Číst článek

Projížďka Kruliše v policejním BMW není nicméně podle policejního prezidenta Tomáše Tuhého nic mimořádného.

„Jestli tady máme návštěvu prezidenta a někdo je její součástí a domlouvá program s policií, není to standardní vztah. Bylo to součástí návštěvy prezidenta a Kruliš byl součástí doprovodu," prohlásil před několika dny Tuhý.

Vůz sjel minulé pondělí kolem desáté večer do potoka v Brně-Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Kruliš, který doprovázel prezidenta Miloše Zemana na návštěvě Jihomoravského kraje, má po nehodě zlomené dva obratle.

Supersportovní vůz BMW i8, který policie převzala k testování v první polovině května, měl sloužit především na dálnicích proti silničním pirátům. Jezdil především po jižní Moravě. Jde o hybrid, vypůjčený od firmy Invelt, který umí jezdit i na elektřinu. Policie má auto zapůjčeno na šest měsíců nebo do ujetí 20 tisíc kilometrů, podle toho, co nastane dřív.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme