Policejní důstojníci mařili vyšetřování, řekl soud

Čtyři z pětice policistů podezřelých z maření vyšetřování loupeže na jedné z karlovarských pošt jsou podle verdiktu Okresního soudu v Sokolově vinni. Dnes již bývalí vysocí důstojníci kriminální služby v Karlových Varech dostali podmínečné tresty od šesti do šestnácti měsíců. Soud jim uložil také zákaz činnosti v ozbrojených složkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní vůz | Foto: Jan Rosenauer

Z poštovní loupeže, která se stala v prosinci 2002, byl obviněn syn zástupce karlovarského policejního šéfa Jan Budík. Jeho kolegové po přepadení pošty zabránili provedení řádné rekognice, tedy porovnání s jinými figuranty. Jediným důkazem tak zůstalo svědectví úřednic, které ale nedokázaly pachatele jednoznačně identifikovat.

Jana Budíka soud loni pro nedostatek důkazů obvinění zprostil. Vladimír Budík, Jaroslav Hladík a Jiří Kožíšek podle soudu zneužili pravomoci veřejného činitele, Jaroslav Roušal mařil úkony veřejného činitele z nedbalosti. Petra Fojta soudce viny zprostil. Nejvyšší trest, 16 měsíců, dostal Vladimír Budík, který tehdy zastupoval ředitele karlovarské policie.

Všichni čtyři odsouzení se na místě odvolali, Fojt se odvolání vzdal. Státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Ani jeden z obviněných už dnes u policie nepracuje.

Andrea Bocková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme