Policejní inspekce vyšetřuje únik nahrávky s výslechem Otakara T.

Policejní inspekce prošetřuje únik videonahrávky z výslechu muže podezřelého z vraždy a znásilnění devítileté školačky. Ten, kdo nahrávku vynesl, je podezřelý z trestných činů přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie na místu nálezu v pražské Troji | Zdroj: ČTK

Asi desetiminutové video s výslechem Otakara T. zveřejnil server Novinky.cz, přepis výslechu deník Právo. Policejní inspekce se případem začala zabývat hned, jak se nahrávka v médiích objevila.

„Poté bylo vedení inspekce kontaktováno vedením policejního prezidia a v součinnosti s policií se teď naši pracovníci případem intenzivně zabývají,“ řekla Radiožurnálu mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Otakar T. na záznamu mluví například o tom, jak do pražské Troje, kde se na podzim devítiletá Anna ztratila a kde policisté v březnu nalezli její tělo, jezdil, aby si obhlédl dům, který chtěl později vykrást. Hovoří tam i o tom, jak si u stromu pouštěl na mobilu porno a u toho onanoval.

Část výslechu jeden z policistů zaměřil také na batoh, který policie v Troji nalezla s jeho DNA. Prý ho jen ze zvědavosti okoukl, dovnitř se však nepodíval, protože spěchal a myslel si, že si ho tam někdo schoval.

Městské státní zastupitelství nyní rozhoduje o návrhu policie na zastavení stíhání Otakara T. Jediný podezřelý v případu vraždy školačky se totiž pokusil ve vazbě o sebevraždu a následně zraněním podlehl.

Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme