Policejní prezident Husák rezignoval

Policejní prezident Vladislav Husák dnes rezignoval na svou funkci. Novinářům to oznámil na tiskové konferenci. Kolem Husáka se v poslední době objevilo několik problémů, kvůli kterým ho mimo jiné prověřuje Inspekce ministra vnitra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladislav Husák | Zdroj: ČTK

Ministr vnitra Ivan Langer respektuje a váží si rozhodnutí policejního šéfa Vladislava Husáka rezignovat. Jejich dosavadní spolupráci označil za velmi profesionální, korektní a v lidské rovině přátelskou. Langer se v posledních dnech s Husákem opakovaně sešel, aby s ním jednal o sérii afér, o kterých v souvislosti s Husákem informovala v posledních dvou týdnech média.

"V tuto chvíli, a říkám to zcela jednoznačně, nemám jako ministr vnitra žádné informace, které by nasvědčovaly cokoliv o tom, že by policejní prezident porušil služební předpisy nebo se dopustil porušení zákona," řekl Langer.

Husák trvá na tom, aby Inspekce ministra vnitra všechna údajná podezření týkající se jeho osoby vyšetřila. Chce také, aby Národní bezpečnostní úřad dokončil jeho prověrku, na kterou čeká už rok a čtvrt.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek, který na sjezdu strany v Brně dnes obhajuje svou funkci, komentoval Husákovu rezignaci těmito slovy: "Beru to na vědomí. Jenom mě trošku překvapuje ta celkem nechutná mediální kampaň kolem této věci. Pokud ho chtěl pan ministr vnitra odvolat, tak nemuseli lidé z ODS dělat takový tyátr. Jen tak mimochodem, my jsme zrovna neocenili jeho roli v aféře plukovníka Kubiceho."

Po rezignaci policejního prezidenta Vladislava Husáka pověřil ministr Langer vedením prezidia Jana Brázdu. Dosavadní Husákův náměstek pro uniformovanou policii povede prezidium od dubna. Až do nástupu na prezidium Brázda působil jako zástupce ředitele západočeské policejní správy.

Milada Richterová, Martin Hromádka, Pavel Otto, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme