Policejní prezident Švejdar chce odejít do civilu. ‚Moje další setrvání ve funkci není žádoucí,‘ napsal

Policejní prezident Jan Švejdar oznámil, že začátkem roku odešle ministru vnitra žádost o propuštění ze služebního poměru, a to k 31. březnu 2022. „Dospěl jsem k názoru, že moje další setrvání ve funkci není žádoucí a zbytečně by komplikovalo věcné řešení současných policejních a bezpečnostních témat,“ uvedl na twitteru.

Praha (Aktualizováno: 21:29 16. 12. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Švejdar

Jan Švejdar | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V pondělí 3. 1. 2022 odešlu ministru vnitra žádost o propuštění ze služebního poměru k datu 31. 3. 2022,“ napsal Švejdar s tím, že dospěl k názoru, že jeho další setrvání ve funkci není žádoucí. „Zbytečně by komplikovalo věcné řešení současných policejních a bezpečnostních témat.“

Policejní šéf varuje před ztrátou 10 tisíc lidí, odmítají vakcínu. Vláda by podle něj měla zvážit následky

Číst článek

Podle něj šlo o osobně těžké rozhodnutí, které ale bylo profesně nevyhnutelné. „Do konce svého funkčního období jsem připraven plnit své povinnosti s plným nasazením, ve prospěch občanů této země i příslušníků policejního sboru.“

Deník N, který o Švejdarově záměru informoval jako první, napsal, že o odchodu jednal s policejním prezidentem 7. prosince nastupující ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

„S panem ředitelem se sejdu 3. ledna, až se po karanténě vrátí do práce a až potom budeme všechny náležitosti řešit,“ reagoval Rakušan pro iDnes.cz.

Pro ČTK ale uvedl, že si Švejdarovy práce váží a jeho rozhodnutí bude respektovat.

Důvody odchodu pro Radiožurnál odmítla komentovat i mluvčí Policejního prezidia Kateřina Rendlová.

2/3 Dospěl jsem k názoru, že moje další setrvání ve funkci není žádoucí a zbytečně by komplikovalo věcné řešení současných policejních a bezpečnostních témat.
Učinit toto rozhodnutí pro mne bylo v osobní rovině těžké, profesně však bylo nevyhnutelné.

20:25 – 16. 12. 2021

10 182

Tři roky v čele policie

Jan Švejdar se stal policejním prezidentem v listopadu 2018, předtím byl přes čtyři roky ředitelem policie v Pardubickém kraji. Ještě předtím dva roky řídil policii v Královéhradeckém kraji.

U policie je od roku 1987, začínal na oddělení v Peci pod Sněžkou a poté byl na okresním ředitelství v Trutnově. V roce 1993 přešel do vedení tehdejší policejní správy Východočeského kraje, kde zastával funkci velitele služby kriminální policie a vyšetřování.

V roce 2006 se stal šéfem republikové kriminální policie, tedy ředitelem Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování na Policejním prezidiu. Do vedení východočeské policie se vrátil v roce 2007 jako náměstek krajského ředitele.

miz, voj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme