Dva lidé mají zájem stát se novým policejním prezidentem. O koho jde, ministerstvo nezveřejnilo

Do výběrového řízení na nového policejního prezidenta se přihlásili dva uchazeči, oznámilo v pátek ministerstvo vnitra. Jména kandidátů neuvedlo. Podle výběrové komise splňují oba uchazeči podmínky a budou pozvání k pohovoru. Vítěz nahradí Tomáše Tuhého, který bude velvyslancem na Slovensku. Řízením policie je dočasně pověřen první náměstek Martin Vondrášek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Tomáš Tuhý | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Dosavadní policejní prezident Tuhý skončil ve funkci na konci října, velvyslancem na Slovensku se stane příští týden. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vyhlásil výběrové řízení na jeho nástupce 12. listopadu. Lhůta pro podání přihlášek skončila tento čtvrtek.

Vnímal jsem tendence vymístit mě, velvyslanectví ale není trafika, říká policejní exšéf Tuhý

Číst článek

„Do výběrového řízení se přihlásili dva uchazeči,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí ministerstva vnitra Klára Pěknicová. V průběhu výběrového řízení nebude ministerstvo komentovat jména uchazečů ani zveřejňovat žádné další údaje, dodala.

Podle výběrové komise splňují oba uchazeči podmínky výběrového řízení, a budou proto pozváni k osobnímu pohovoru. Na jeho základě komise posoudí, zda uchazeči ve výběrovém řízení uspěli. „Pokud uspějí oba kandidáti, doporučí výběrová komise ministrovi nejvhodnějšího žadatele,“ uvedla Pěknicová.

Ministerstvo v pátek také zveřejnilo složení pětičlenné výběrové komise, která bude o budoucím policejním prezidentovi rozhodovat. V komisi zasedne náměstek ministra vnitra Jiří Nováček, ředitel hasičského záchranného sboru Drahoslav Ryba, bývalý policejní prezident Jiří Kolář, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Milan Štěpánek a státní tajemník ministerstva vnitra Jiří Kaucký.

Dosavadní policejní prezident Tuhý na konci října vyloučil, že by někdo z politiků vyvíjel nátlak, aby odešel z funkce. To odmítl i Hamáček. Mandát v úřadu policejního prezidenta měl Tuhému vypršet v dubnu příštího roku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme