Švejdar odmítá, že by policie pochybila v případu střelby v Bělehradské. Útoku pachatele nešlo předejít

Podle policejního prezidenta Jana Švejdara se úternímu útoku na úřadu práce na Vinohradech nedalo předejít. „Mrzí mne, že je částí veřejnosti zpochybňován úspěch policistů, kteří v řádu hodin dopadli nebezpečného pachatele včerejší střelby,“ napsal na twitteru. Střelnou ranou zemřela pracovnice úřadu. Útočník byl následně necelých pět hodin na útěku a pohyboval se v centru Prahy. Policie ho ve středu vyslechla, k činu se doznal.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 16:40 30. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Švejdar | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Ze všech informací, které mám v tuto chvíli k dispozici, jsem došel k závěru, že útoku pachatele nešlo předejít,“ uvedl na twitteru. Švejdar naráží na skutečnost, že se jednalo o muže, který už v minulosti čelil trestnímu stíhání a vyhrožoval několika lidem.

Policejní prezident nicméně vyjádřil lítost nad „zmařením lidského života“. Vyjádřil také soustrast rodině.

1/2 Mrzí mne, že je částí veřejnosti zpochybňován úspěch policistů, kteří v řádu hodin dopadli nebezpečného pachatele včerejší střelby. Došlo k obrovské lidské tragédii a společností rezonuje otázka, zda jí šlo zabránit.

16:10 – 30. 06. 2021

4 161

Střelba na úřadu práce

V Bělehradské ulici v Praze v úterý dopoledne kolem 11. hodiny střílel útočník Jiří D., po kterém policie vyhlásila pátrání v úterý ráno v souvislosti s poleptáním ženy ve středních Čechách, ke kterému došlo v pátek odpoledne. Kriminalisté varovali, že může být ozbrojený.

Při střelbě na úřadu práce byla zraněná jedna žena, která odpoledne svým zraněním podlehla.

Policie muže po 15. hodině zadržela v Palackého ulici. „Pražští kriminalisté muže vypátrali v centru metropole a zadrželi za pomoci donucovacích prostředků. Muž je podezřelý z trestného činu vražda,“ uvedla policie na twitteru. Na místě byl také redaktor serveru iROZHLAS.cz, který pořídil video.

Útočník z Bělehradské ulice se doznal, motivem byla msta, informovali policisté

Číst článek

Doznání k činu

Šestašedesátiletý Jiří D., podezřelý mimo jiné z vraždy zaměstnankyně úřadu práce v Praze, se ve středu odpoledne doznal. Policisté uvedli, že muž s kriminalisty spolupracuje, své činy popsal a přiznal se k nim. Motivem byla podle nich pravděpodobně msta za příkoří, která mu měla být v minulosti údajně způsobena.

O posunu v případu informoval ve středu odpoledne mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Policisté budou žádat o vzetí podezřelého do vazby. Z výslechu muže totiž vyplývá, že chtěl v páchání závažných zločinů pokračovat.

Svůj hněv chtěl podle policie obrátit ještě proti dalším lidem, se kterými měl v posledních letech spory.

„Jednalo se jak o rodinné příslušníky, úředníky různých institucích, bývalé kolegy ze zaměstnání, zaměstnavatele, tak i pracovníky orgánů činných v trestním řízení. V podstatě se dá říci, že měl spory s každým, s kým přišel do styku, a tento okruh osob byl veliký,“ popsal Daněk.

aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme