Policejní prezident rozhodne o postihu policistů v případu Jacgues

Policejní prezident Vladislav Husák dnes rozhodne o tom, jestli potrestá další policisty, kteří nečinně přihlíželi neadekvátnímu zákroku proti Kateřině Jacques při prvomájové demonstraci neonacistů. Připomeňme, že policista Tomáš Čermák, který šéfku vládní sekce pro lidská práva zbil, už je mimo službu a očekává se, že bude obviněn ze zneužití pravomoci veřejného činitele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní zákrok proti Kateřině Jacques | Zdroj: ČTK

Policejní prezident včera se šéfem pražské policejní správy Petrem Želáskem probíral jím navržené čtyři varianty možného postihu zhruba desítky ochránců zákona.

"Na schůzce pana policejního prezidenta s vedením pražské policejní správy předložil její ředitel konkrétní návrhy na opatření. Z toho jednání vyplynuly v podstatě čtyři varianty možných řešení. Během dopoledne rozhodne," potvrdil mluvčí Policejního prezídia David Kubalák.

Husák v neděli oznámil, že případný postih by se mohl týkat asi dvou až tří lidí z obvodního oddělení Praha 2 a pražské policejní správy. Nevyloučil, že postihne i přímo obvodního policejního ředitele Jana Navrátila. Tresty podle něj mohou dosáhnout všech úrovní kázeňských trestů i odvolání.

Jan Hrbáček, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme