Policejní prezídium nemá informace o údajných protestech

Nespokojenost policistů s odložením platnosti nového služebního zákona narůstá. Na interní policejní počítačové síti se objevila výzva k protestu, a to 17. listopadu na pražské Letné. Policejní prezidium ale nemá oficiální informace o tom, že by někdo takovou akci chystal.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie

policie | Foto: Jan Rosenauer

Nový služební zákon upravuje platové podmínky policistů, výši odchodného a výsluh a některá další kritéria. Poslanci koncem října nový zákon schválili, ale odložili jeho platnost o jeden rok.

Policisté, hasiči a celníci tak dál zůstávají v nejistotě. Tím předseda policejního odborového svazu Milan Štěpánek vysvětluje, proč se výzva k protestu na internetu objevila.

"Ty informace nebo ty jejich výzvy nejsou konkrétní a samozřejmě nejsou tam uvedena ani jména. Takže nemohu říci, jakou skupinu lidí představují a v podstatě z těch výzev se dá těžko vyčíst, za co konkrétně by chtěli demonstrovat. Obecně si myslím, že by to mělo být jednak v otázce platů a také si myslím, že kolegům vadí přístup politiků, kteří odložili zákon o jeden rok," domnívá se Štěpánek.

Policejní prezidium podle mluvčího Davida Kubaláka informace o tom, že by policejní odborový svaz nebo kdokoli jiný u policie chystal v nejbližších dnech protest kvůli odložení služebního zákona zatím nemá: "My jsme zaregistrovali tuto debatu na diskusním fóru naší intranetové sítě, jsme v kontaktu s nezávislým odborovým svazem. Ale ani tento svaz, ani nikdo jiný podle našich současných informací neorganizuje žádnou oficiální masovou akci, žádné shromáždění."

Zákon policistům v demonstraci nebrání, ale zakazuje jim stávkovat.

Milan Kopp, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme