Policejní razie: státní zástupce chce vazbu pro dva lidi. Podle advokáta hrozí i podnikateli Horáčkovi

Podnikateli Tomáši Horáčkovi, který je podle kriminalistů hlavní postavou čtvrtečního rozsáhlého policejního zásahu, hrozí vazba. Pro server iROZHLAS.cz to uvedl jeden z jeho advokátů Jiří Teryngel. Na koho by mohla být uvalena druhá vazba, není podle něj zatím zcela jasné. Jednou z obviněných firem je pak podle Teryngela TSB, spol. s. r. o.

Praha (Aktualizováno: 17:05 30. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Vazba v tuto chvíli hrozí dvěma obviněným. Jedním z nich je podnikatel Tomáš Horáček. „Je to zcela jisté,“ potvrdil serveru iROZHLAS.cz Jiří Teryngel, jeden z Horáčkových advokátů. „Kdo bude ten druhý, to nemám tušení,“ dodal.

Podle státního zástupce pak u těchto dvou obviněných hrozí, že by mohli dál ovlivňovat dosud nevyslechnuté svědky. U jednoho z nich se také obává, že by mohl pokračovat v trestné činnosti. O návrhu musí do nedělního rána rozhodnout Obvodní soud pro Prahu 5.

Soud po policejní razii uvalil vazbu na podnikatele Horáčka a exšéfku Bulovky Vrbovskou

Číst článek

Obviněných je v tuto chvíli celkem devět lidí a dvě firmy. Teryngel v pátek uvedl, že jednou z obviněných společností je nástupce Eurestu, společnost Compass Group Czech Republic.

„Vzhledem k ranému stadiu tohoto vyšetřování se domníváme, že není vhodné, abychom se k této záležitosti v tuto chvíli jakkoliv vyjadřovali. Samozřejmě že jsme si vědomi policejního vyšetřování firem i jednotlivců v celé České republice a s příslušnými vyšetřujícími orgány otevřeně spolupracujeme,“ uvedla pro iROZHLAS.cz mluvčí Compass Group.

„Považujeme za důležité v této souvislosti uvést, že společnost Compass Group Czech Republic, s. r. o., se prostřednictvím komplexního podnikatelského kodexu zavazuje k dodržování nejvyšších standardů odpovědného obchodního chování,“ dodala.

Teryngel pak v sobotu doplnil, že druhou obviněnou je pražská firma TSB, spol. s. r. o., která se zabývá mimo jiné úklidem a údržbou kancelářských prostor. Server iROZHLAS.cz se pokusil firmu kontaktovat. „Nebyl jsem v práci, nevím, mám dovolenou,“ řekl serveru iROZHLAS.cz vedoucí provozu firmy Milan Prešinský a zavěsil. 

Novák na svobodě

Teryngel také zmínil, že zadrženého ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka už policisté propustili. Redakce se Nováka snažila během soboty kontaktovat, telefon ale nebral.

S ředitelem Nemocnice Na Bulovce zatím není v kontaktu ani ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO. „Nemluvil jsem s ním, nyní je řízením pověřena paní primářka Roháčová. Věc budu dále řešit v pondělí,“ napsal serveru iROZHLAS.cz ministr. Doktorka Hana Roháčová je statutární zástupkyně ředitele a také náměstkyně pro léčebně-preventivní péči.

K žádným personálním změnám zatím ve vedení nemocnice nedošlo. „Nemám žádné informace o tom, že by docházelo k nějakým personálním změnám. Pan ředitel Novák je stále ředitelem Nemocnice Na Bulovce,“ doplnil mluvčí nemocnice Martin Šalek.

ako, jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme