Policejní rekonstrukce v Mělníku ochromila dopravu

Značné dopravní komplikace způsobila v mělnických ulicích rekonstrukce tragické události z poloviny července. Akce by měla co nejpřesněji přiblížit situaci, při které dopravní policista nešťastnou náhodou zastřelil šestačtyřicetiletou ženu při pronásledování podezřelého vozidla.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak přiblížil spolupracovník ČRo 1 - Radiožurnálu Ladislav Pavlík, přesně v půl desáté uzavřeli policisté klíčové dopravní tepny ve městě. Ihned se zde nakupily desítky automobilů, které doslova krokem zdolávají objízdné trasy, například ve směru z Prahy do České Lípy. Jak dlouho bude rekonstrukce trvat přitom vyšetřovatelé v tuto chvíli nevědí a dokonce hovoří o několika hodinách. Podrobnosti k aktuálnímu dění policie nezveřejnila, přesto na okraji uzávěr čekají obyvatelé Mělníku, aby mohli být svědky opakovaného případu, při kterém přišla před necelým měsícem o život kolemjdoucí žena. Střílející policista byl za svůj čin obviněn z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti.

Rekonstrukce pak ukázala, že běh událostí byl patrně jiný, než se dosud zdálo. Naznačila, že policista asi nestřílel po pronásledovaném autě z boku, ale zezadu ve směru jízdy. Policie se zatím k průběhu a hlavně k výsledkům rekonstrukce podrobně nevyjádřila.

Ladislav Pavlík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme