Policejní šéf prověří postup policie v kauze nemocničních vražd

Policejní prezident Vladislav Husák nařídil prověřit postup policie v případu vražd v havlíčkobrodské nemocnici. Reaguje tak na informace médií, že policie po obdržení trestního oznámení nejednala dostatečně rychle. Kvůli vraždám se odpoledne setkali ministři vnitra a zdravotnictví Ivan Langer a Tomáš Julínek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice v Havlíčkově Brodě | Foto: Havlíčkův Brod

Policejního šéfa znepokojily informace médií o tom, že od podání trestního oznámení do zahájení stíhání uplynulo zbytečně mnoho času. "Proto jsem vydal jednoznačný pokyn vedoucímu odboru vnitřní kontroly Policejního prezidia ČR, aby v součinnosti s kontrolním pracovištěm Policie ČR správy Východočeského kraje důkladně prověřil postup odpovědných policejních orgánů Okresního ředitelství Policie ČR v Havlíčkově Brodě, které trestní oznámení dne 23. října 2006 obdrželo," oznámil Husák.

Petr Zelenka je podezřelý nejméně z osmi dokonaných vražd a několika dalších vražd spáchaných ve stádiu pokusu, sdělil policejní prezident Husák. Královéhradecká policie však doposud tvrdí, že Zelenku stíhají pro podezření ze sedmi vražd. Muž se k činu doznal. Oběti údajně usmrtil lékem na ředění krve.

Postup zdravotníků v případě vražd pacientů v havlíčkobrodské nemocnici zas posoudí znalecká komise, kterou zřídí ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. Řekl to dnes po schůzce s ministrem vnitra Ivanem Langrem. Společně se pak chystají vytvořit návod, jak by měla zdravotnická zařízení při podezření na závažné trestné činy postupovat. Langer zas uložil policejnímu prezidentovi, aby v kauze prošetřil kroky policie.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme