Policejní šetření případu Duhová pole spěje k závěru

Zhruba do čtrnácti dnů zřejmě policie rozhodne, zda bude zahájeno trestní stíhání v případu Duhová pole, který je obdobou kauzy H-system. Rozsáhý obytný komplex v Brně-Řečkovicích, určený pro tři a půl tisíce lidí, zůstává už několik let pouhým torzem. Stovky zájemců o bydlení možná nenávratně přijdou o své peníze. Realizátor - brněnská firma Stromi - je už totiž přes dva a půl roku v konkursu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

byt | Foto: Jan Rosenauer

Od konce devadesátých let aktivity firmy Stromi zkoumá kriminální policie. "Za dobu, kdy se vyšetřovatel tímto případem zabývá, bylo do detailů prověřováno účetnictví firmy, byly vypracovány různé znalecké posudky, učiněny výslechy zúčastněných osob," potvrdila Českému rozhlasu jihomoravská policejní mluvčí Dagmar Bartoníková. Trestní stíhání však zatím zahájeno nebylo.

Zda bude někdo z vedení firmy obviněn ze spáchání trestného činu, policie rozhodne po konzultacích se státním zástupcem. Z přesné kvalifikace také vyplyne rozsah škody a tím i výše případného trestu. "Škoda zatím nebyla vyčíslena, dá se předpokládat, že pokud by bylo zjištěno, že došlo k trestnému činu, škody by mohly dosahovat částky i několika desítek milionů korun," dodala policejní mluvčí.

Ivan Holas, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme