Policejní vůz srazil staršího muže

Policejní auto porazilo na pražských Vinohradech chodce. Podle svědků se nehoda stala přímo na přechodu pro chodce. Starší muž zůstal po nárazu ležet téměř ve stabilizované poloze, takže s ním nikdo z přihlížejících nehýbal a odvezla ho přivolaná záchranka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní vůz | Foto: Jan Rosenauer

"K této nehodě došlo krátce před sedmnáctou hodinou na Vinohradské ulici. Došlo ke srážce služebního vozidla policie se starším chodcem. Ten utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice. Okolnosti dopravní nehody, míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování," přiblížil mluvčí pražské policejní správy Ladislav Bernášek.

Mluvčí pražských záchranářů Simona Cigánková doplnila, že okamžitě po nehodě na místo vyrazila přivolaná záchranka. "Pražští záchranáři přijali tísňové volání z ulic Vinohradská a Velehradská, kde byl sražen zhruba pět metrů od přechodu muž - ročník 1918. Starý pán utrpěl mnohočetná zranění hrudníku, hlavy a v bezvědomí pod umělou plicní ventilací byl převezen do Vinohrad na centrální příjem," upřesnila.

Podle svědkyně se nehoda stala přímo na přechodu pro chodce. Starší muž šel po přechodu, policejní auto jelo směrem od centra a snad vůbec nebrzdilo. Chodec po nárazu obloukem vyletěl a dopadl na koleje. Zraněného s rozbitou hlavou ho odvezla sanitka. Policejní vůz měl rozbité přední sklo.

Ondřej Černý, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme