Policejní výstřel zranil při pronásledování ženu

V divokou a nebezpečnou honičku s policí se dnes nad ránem v Mostě změnila jízda mladého řidiče opelu. Poté, co odmítl zastavit hlídce a na jednoho z příslušníků najel, začali po něm policisté pálit. Výstřel ze služební zbraně zranil v pronásledovaném vozidle mladou ženu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní vůz | Foto: Jan Rosenauer

Řidič nerespektoval pozdě v noci dopravní předpisy na jedné z rušných mosteckých křižovatek. Policie chtěla auto zastavit, muž však na světelný nápis stop na policejním voze ani na policistovo znamení rukou nereagoval a naopak se stačil vytlačit policejní vůz ze silnice, na jednoho z policistů najížděl a přivodil mu lehčí zranění.

Posádka opelu se potom nebezpečně proháněla ulicemi Mostu směrem ven z města. Teprve výstřely ze služební zbraně do spodní části vozu donutili mladíka v obci Havraň zastavit. V autě jely ještě další dvě mladé ženy. Jednu z nich zasáhla policejní kulka a způsobila jí středně těžké zranění.

Mladík byl při zadržení sám také lehce zraněn. Nyní se bude zodpovídat z útoku na veřejného činitele. Zákrok policie předběžně vyhodnotila jako přiměřený a oprávněný.

Eva Holá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme