Policie zadržela v centru Prahy trojici mužů, podezírá je z násilného trestného činu

Policie v úterý odpoledne zadržela v centru Prahy tři muže podezřelé z násilné trestné činnosti. Na zatýkání se podíleli pražští kriminalisté i pořádková jednotka. Podle České televize je mezi zadrženými podnikatel Jan Kočka. Policie jména zadržených zatím neuvedla.

Praha (Aktualizováno: 19:54 13. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemůžeme být k případu konkrétní, řekla policejní mluvčí. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Trojici mužů zadrželi kriminalisté ze čtvrtého policejního obvodu ve spolupráci se speciální pořádkovou jednotkou.

Policie obvinila 26 lidí z krácení daní, škoda je přes 144 milionů korun. Mezi stíhanými je podnikatel Kočka

Číst článek

„V současné chvíli s muži probíhají standardní úkony trestního řízení a nemůžeme být k případu konkrétní,“ řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Jména zadržených policie neuvedla.

Na začátku letošního února Česká televize uvedla, že policie navrhla obžalovat podnikatele Jana Kočku spolu s dalšími 25 lidmi a čtyřmi firmami z krácení daně. Podle detektivů pomocí fiktivních faktur připravili stát na daních zhruba o 150 milionů korun.

Obviněna byla podle televize i Kočkova úklidová firma Prostor. Kočka po obvinění z daňového úniku uvedl, že v souvislosti s kauzou pozastaví své členství v pražské ČSSD, jejímž byl dlouholetým členem.

Rodina Kočkových proslula mimo jiné pořádáním Matějských poutí na holešovickém Výstavišti. Bratra Jana Kočky zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch Bohumír Ďuričko, soud ho poslal na 12,5 roku do vězení.

voj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme