Policie asi našla tělo pohřešovaného žalobce

Z rybníku Jordán v Táboře dnes policisté vylovili utonulého muže. Podle všeho jde o pohřešovaného plzeňského státního zástupce Pavla Jonáše, který je nezvěstný od 26. října. Jonáš pravděpodobně spáchal sebevraždu, protože na základě předběžného ohledání nebylo zjištěno cizí zavinění smrti. Jistotu ale policisté budou mít až po zítřejší pitvě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Jonáš | Zdroj: ČTK

Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí táborské policie Pavel Hanták, tělo krátce před polednem objevil rybář. "Po příjezdu policie na místo bylo zjištěno, že se s největší pravděpodobností jedná o doktora Pavla Jonáše. K příčinám smrti by zatím bylo předčasné se vyjadřovat, protože byla nařízena soudní pitva".

Mrtvý muž měl u sebe klíče a jízdenku z Prahy do Tábora, ale žádné osobní doklady. Jonášovy doklady kdosi minulý týden poslal na jeho domácí adresu.

Pavel Jonáš v pátek 26. října mezi půlnocí a sedmou hodinou ranní odešel z domova do práce na Krajské státní zastupitelství v Plzni. Do zaměstnání, kam se přepravuje městskou hromadnou dopravou, však už nedorazil. Po několika dnech jeho manželce přišel dopis, v němž se Jonáš loučil s rodinou. Možnost sebevraždy ale nenaznačoval.

Marika Táborská, Pavlína Fendeková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme